0288 502 59 13 info@anadoluteknikmakine.com
من نحن Banner

رمل السيليكا

SİLİS KUMU

رمل السيليكا Üreticisi و Tedarikçisi | EMPA Mineral

Endüstriyel Uygulamalar İçin Yüksek Saflıkta رمل السيليكا

Yüksek saflıkta SiO₂ (kuvars) içeriğine sahip silis kumu, endüstriyel üretimde yaygın olarak kullanılan stratejik bir hammaddedir. Yüksek sertliği ile ısıya و kimyasallara karşı gösterdiği dayanım sayesinde; cam sanayinden yapı kimyasallarına, arıtma uygulamalarından döküm sanayine kadar birçok sektörde vazgeçilmez bir rol üstlenir.

EMPA Mineral Madencilik olarak; yıkanmış, elenmiş, düşük nemli و farklı granül seçeneklerine sahip silis kumu üretimi gerçekleştiriyoruz. Türkiye geneline و ihracat pazarlarına yönelik güvenilir lojistik altyapımızla, projeye özel üretim, sürekli stok و hızlı sevkiyat avantajları sunuyoruz.

Türkiye’de faaliyet gösteren silis kumu üreticileri arasında yer alan EMPA Mineral, aynı zamanda silis kumu tedarikçisi olarak endüstriyel projelerin teknik gereksinimlerine uygun, istikrarlı kalite و güvenilir tedarik sağlamaktadır.

Silis kumu; ana bileşeni silikon dioksit (SiO₂) olan, kontrollü tane dağılımı و yüksek saflık değerleri sayesinde endüstriyel uygulamalarda tercih edilen doğal bir hammaddedir.

Silis kumu üreticisi و tedarikçisi - EMPA Mineral

Silis kumu hakkında teknik tanım, özellikler و kullanım alanları için رمل السيليكا Nedir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

TEKNالموارد البشرية ÖZELLالموارد البشريةLER

رمل السيليكا Teknik Özellikleri

EMPA Mineral tarafından üretilen silis kumları; yüksek saflık, kontrollü tane dağılımı و endüstriyel proseslere uyumlu fiziksel özellikleri sayesinde cam, döküm, filtrasyon, epoksi و yapı kimyasalları gibi uygulamalarda güvenle kullanılmaktadır.

Si Yüksek SiO₂ Saflığı Yüksek SiO₂ oranı sayesinde cam, döküm و filtrasyon uygulamalarında stabil performans و düşük safsızlık riski sağlar. Gr Kontrollü Tane Dağılımı Mikron, AFS و mm bazlı sınıflandırma ile proses gereksinimlerine uygun homojen granül yapısı elde edilir. Ch Kimyasal İnertlik Kimyasal olarak kararlı yapısı sayesinde agresif ortamlarda reaksiyona girmez و uzun ömürlü kullanım sunar. H Yüksek Sertlik Kuvars esaslı yapısı ile aşınmaya karşı dayanıklıdır; kumlama و mekanik zorlanma içeren uygulamalarda tercih edilir. T Isıl Dayanım Yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı sayesinde döküm ve termal proseslerde güvenilir kalıp performansı sağlar. Op Berraklık و Görsel Kalite Düşük demir oksit içeriği, cam و dekoratif uygulamalarda berraklık و renk stabilitesi avantajı sağlar.
TEKNالموارد البشرية VERİLER

رمل السيليكاnun Kimyasal و Fiziksel Özellikleri

Aşağıdaki tablolar, Anadolu Teknik Makine tarafından üretilen silis kumlarının tipik kimyasal analiz aralıklarını و fiziksel özelliklerini göstermektedir. Değerler, talep edilen sektör و uygulamaya göre farklı granül و saflık seviyelerinde üretilebilmektedir.

Kimyasal Özellikler
SiO₂ %94.0 – %99.5
Al₂O₃ < %1.75
Fe₂O₃ < %0.80
CaO < %0.70
MgO < %0.15
Cl < %0.03
Fiziksel Özellikler
Erime Noktası 1785°C
Yoğunluk 2.45 ± 0.2 gr/cm³
Yığın Yoğunluğu 1.35 ± 0.1 gr/cm³
Tane Şekli Köşeli / Yuvarlak
Sinterleşme Sıcaklığı >1500°C
Renk Beyaz / Açık Bej
Mohs Sertliği 7
Üretim & Kalite

رمل السيليكا Üretim Süreci و Kalite Kontrol

EMPA Mineral olarak endüstriyel uygulamalara uygun silis kumu üretimini; yüksek saflık, homojen tane dağılımı ve düşük nem kriterlerine göre planlıyor, her parti üretimi kalite kontrol süreçleri ile doğruluyoruz. Proje bazlı granül (mikron / AFS / mm) taleplerinde hedef spesifikasyona göre üretim yapılmaktadır.

Üretim Proses Adımları

Üretim akışımız, ürünün kullanım alanına göre teknik şartnameyi karşılayacak şekilde standardize edilmiştir:

  • Hammadde seçimi: SiO₂ و Fe₂O₃ değerleri ile fiziksel dayanım kriterlerine göre seçim.
  • Yıkama & saflaştırma: Kil/toz و istenmeyen ince fraksiyonların uzaklaştırılması.
  • Eleme & sınıflandırma: Mikron / AFS / mm aralıklarında kontrollü gradasyon.
  • Kurutma: Nem oranının kontrol altına alınması, topaklanma riskinin azaltılması.
  • Parti bazlı kontrol: Tane dağılımı و kimyasal değerlerin doğrulanması.
  • Paketleme & sevkiyat: 25 kg torba, Big-Bag veya dökme sevk opsiyonları.

Kalite Kontrol Kriterleri

Sevkiyat öncesi her ürün; müşteri teknik şartnamesi و uygulama gereksinimlerine göre değerlendirilir. Hedef: stabil proses performansı و tekrar edilebilir ürün standardı.

  • Kimyasal doğrulama: SiO₂ و Fe₂O₃ gibi kritik parametreler.
  • Granül dağılımı: Elek analizi / mikron / AFS uyumu.
  • Nem kontrolü: Depolama و transfer performansı için düşük nem.
  • Uygulama odaklı üretim: Cam, döküm, filtrasyon, epoksi vb. proje bazlı hazırlık.
Spesifikasyon Gönder / احصل على عرض
Teklif & Planlama

رمل السيليكا Teklif Süreci

Silis kumu için teklif çalışması; SiO₂ saflık oranı, Fe₂O₃ (demir oksit) seviyesi, tane boyutu (mikron / AFS), nem, üretim prosesi (yıkama–kurutma–eleme), ambalaj tipi و teslim şekline göre şekillenir. EMPA Mineral olarak cam, döküm, filtrasyon, yapı kimyasalları و spor sahaları için proje bazlı tedarik planlaması sunuyoruz.

Güncel fiyat bilgileri için رمل السيليكا Fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Teklifi Belirleyen Faktörler

Teklif; teknik spesifikasyonlar و lojistik koşullara göre belirlenir. En hızlı و doğru çalışma için aşağıdaki bilgileri paylaşmanız yeterlidir:

  • SiO₂ oranı و Fe₂O₃ (demir oksit) değerleri
  • Mikron / AFS aralığı و tolerans hassasiyeti
  • Yıkama – kurutma – sınıflandırma prosesleri
  • Ambalaj tipi (25 kg torba, Big-Bag, dökme)
  • Sevkiyat noktası و teslim şekli (EXW, FCA, CIF)
  • Sipariş miktarı و düzenli tedarik planı

Hızlı احصل على عرضın

Cam, döküm, epoksi, filtrasyon veya yapı kimyasalları için ihtiyacınıza uygun spesifikasyonda teklif çalışmasını hızlıca hazırlayalım. Analiz değerlerinizi veya hedef tane boyunu iletmeniz yeterlidir.

احصل على عرض / تواصل معنا

Toptan رمل السيليكا Tedariki و Sevkiyat Seçenekleri

EMPA Mineral, endüstriyel projeler و sürekli tedarik gerektiren üretim hatları için toptan silis kumu tedariki sağlar. منتجاتنا; yıkanmış, elenmiş ve proje bazlı tane boyu seçenekleriyle (mikron / AFS / mm) hazırlanır; istenen tonaj و teslim modeline göre planlanarak müşterilerimize sevk edilir.

BB Big Bag

1–1,5 tonluk big bag çuvallarda, forklift و vinç ile hızlı yükleme/boşaltma. Yüksek tonajlı üretim hatları, arıtma tesisleri و saha projeleri için ideal ambalaj çözümüdür.

25 25 kg Torba

Paletli و shrinkli sevkiyat. Etaplı tüketim, saha içi taşıma و stok yönetimi gereken projelerde pratik kullanım sağlar. Şantiye و depo teslimatlarında tercih edilir.

DK Dökme Yükleme

Sürekli و yüksek tonajlı projeler için tır/dorse ile dökme sevkiyat. Operasyonel verimlilik sağlar; düzenli alımlarda lojistik planlamayı kolaylaştırır.

Düzenli alım yapan müşterilerimize özel tedarik planı, istikrarlı kalite sürekliliği و hızlı lojistik çözümleri sunuyoruz.

Neden EMPA رمل السيليكا Tercih Etmelisiniz?

EMPA silis kumu; yüksek SiO₂ içeriği, kontrollü granül yapısı, düşük nem oranı و güvenilir tedarik altyapısı ile cam, döküm, arıtma, yapı kimyasalları و spor sahaları gibi birçok endüstride istikrarlı performans sunar. Proje gereksinimlerinize göre yıkanmış, elenmiş و sınıflandırılmış silis kumlarını üretip sevk ediyoruz.

Yüksek Saflık & Kimyasal Stabilite

%94–98 SiO₂ oranına sahip yüksek saflıktaki silis kumları; cam, döküm, filtrasyon و zemin kaplamaları gibi hassas uygulamalarda kimyasal olarak stabil و güvenilir sonuçlar sağlar.

Geniş Granül Seçenekleri

0,1 mm’den 3 mm’ye kadar farklı granül و gradasyon seçenekleri; epoksi zemin kaplamaları, havuz filtreleri, spor sahaları, dekoratif uygulamalar و endüstriyel prosesler için proje bazlı olarak hazırlanır.

Düşük Nem & Yüksek Akışkanlık

Kurutulmuş و düşük nem oranına sahip silis kumları, silo dolumu, pnömatik transfer و dozajlama hatlarında yüksek akışkanlık sağlar; topaklanma riskini minimuma indirir.

Isıl Dayanım & Termal Kararlılık

Yüksek sıcaklıklara dayanıklı yapısı sayesinde döküm kalıpları, cam üretimi و yüksek ısıya maruz kalan endüstriyel proseslerde güvenle kullanılabilir.

Mekanik Dayanıklılık & Sertlik

Kuvars esaslı yapısı ile Mohs 7 sertlik değerine sahip silis kumları, aşınmaya karşı dirençlidir. Kumlama, patinaj, zemin kaplama و yüzey sertleştirme projelerinde uzun ömürlü performans sunar.

Yüksek Filtrasyon Performansı

Homojen tane yapısı و hassas sınıflandırılmış granül aralıkları; havuz, içme suyu و endüstriyel filtrasyon sistemlerinde yüksek debi, düşük basınç kaybı و etkin arıtma performansı sağlar.

رمل السيليكا üretimi - EMPA Mineral